Mecz Alaves kontra Mallorca, wynik końcowy 1-1

W miniony czwartek, 24 lutego 2024 roku, na Estadio de Mendizorroza odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Alaves i Mallorca. Pomimo zaciętej rywalizacji obu zespołów, ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz ten miał miejsce w ramach 26. kolejki hiszpańskiej La Liga, przy czym wynik na przerwę był bezbramkowy.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Alaves i Mallorca, który odbył się 24 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 na Estadio de Mendizorroza w ramach 26. kolejki La Liga.

Profesjonalna Relacja Sportowa:

Zapowiadał się starcie pełne emocji na Estadio de Mendizorroza, gdyż Alaves podejmował Mallorcę w starciu dwóch solidnych drużyn La Liga. Już od pierwszych minut spotkania widać było determinację obu ekip, które starały się narzucić swój styl gry.

Na zielonej murawie widoczna była zacięta walka o każdą piłkę. Gospodarze starali się narzucić swój rytm, jednak Goście również nie zamierzali odpuścić. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarza rywala, mimo stworzonych okazji strzeleckich.

Druga połowa przyniosła więcej emocji dla kibiców zgromadzonych na stadionie. W 76. minucie C. Benavídez zdobył bramkę dla Alaves, rozpędzając tym samym swoją drużynę do walki o pełną pulę punktów. Asystę przy tym trafieniu zanotował Luis Rioja.

Jednak Mallorca nie zamierzała się poddać i w końcówce meczu, w 88. minucie, M. Nastasić wyrównał wynik, dając swojej drużynie nadzieję na wyjście z tego starcia z punktem.

Emocje sięgały zenitu, zwłaszcza gdy obie drużyny starały się zdobyć decydującą bramkę w ostatnich minutach meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1-1, co musiało z pewnością zadowolić fanów obu ekip.

W trakcie meczu arbiter pokazał dwie żółte kartki dla gości - Nacho Vidal został ukarany w 54. minucie, natomiast Cyle Larin w 90. minucie. Nie odnotowano natomiast już kartek dla gospodarzy.

Następne spotkania zapowiadają się również interesująco dla obu drużyn. Alaves zmierzy się kolejno z Osasuną, Rayo Vallecano oraz Athletic Club, natomiast Mallorca czekają starcia z Real Sociedad, Gironą oraz Barceloną. Każdy mecz w La Liga przynosi ze sobą wiele niespodzianek, a fani futbolu nie mogą się doczekać kolejnych emocji na hiszpańskich boiskach.