Mecz pomiędzy Athletic Club oraz Mallorca zakończony wynikiem 4-0 na stadionie San Mamés Barria dnia 2024-02-02 20:00

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Athletic Club i Mallorca w ramach 23. kolejki La Ligi zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4-0. Spotkanie odbyło się 2 lutego o godzinie 20:00 na San Mamés Barria. Athletic Club kontrolował grę od pierwszej minuty, a wynik na przerwę wynosił 2-0. Mecz był ważnym wydarzeniem dla obu drużyn, a zwycięstwo gospodarzy jest znaczącym osiągnięciem w kontekście rywalizacji w lidze.

Relacja z meczu

Dzisiaj, na pięknym San Mamés Barria, odbył się mecz pomiędzy drużynami Athletic Club (Gospodarz) a Mallorca (Goście) w ramach 23. kolejki La Liga. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszego gwizdka sędziego.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie. W 3. minucie Yuri skutecznie wykorzystał sytuację, zdobywając pierwszą bramkę dla Athletic Club po zagraniu Nico Williamsa. W 16. minucie to samo duo dało efekt w postaci drugiego gola dla drużyny gospodarzy - tym razem strzelecko udany okazał się Gorka Guruzeta. Przez resztę pierwszej połowy obie drużyny miały swoje okazje, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po przerwie Athletic Club kontynuował swoją dominację i w 62. minucie Gorka Guruzeta podwyższył wynik na 3-0 po asyście Oihana Sanceta. Mecz toczył się głównie na połowie gości, którzy starali się odpowiedzieć, ale ich wysiłki nie przynosiły skutku. W końcówce spotkania, w 89. minucie, Muniain ustalił wynik na 4-0 po zagraniu De Marcosa, co wywołało ekstazę wśród kibiców Athletic Club.

Mecz zakończył się zasłużoną wygraną gospodarzy 4-0. Zarówno zawodnicy, jak i kibice mogą być zadowoleni z rezultatu tego starcia. Warto zauważyć, że Mallorca otrzymała żółtą kartkę w 75. minucie, a żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Następne mecze dla Athletic Club to starcia z Atletico Madrid, Almeria i Girona, natomiast Mallorca zmierzy się kolejno z Real Sociedad, Rayo Vallecano i ponownie z Real Sociedad.